Pomimo tego, że podczas środowej sesji Bitcoin w popołudniowych godzinach testował on dołki półroczne w okolicach mniej więcej 6400 dolarów, to tak naprawdę po zejściu chwilowym rozpoczął swój rajd na północ.

Jego zwieńczeniem było prawie pięcioprocentowe umocnienie się po godzinie 23.00 polskiego czasu oraz także testu poziomów, które były zlokalizowane o tysiąc dolarów wyżej od minimów dziennych. W zasadzie to w skali całego dnia kurs BTC zyskał ponad dziesięć procent. Co więcej powraca on do ważnego oporu. Jednocześnie wybijając linię spadkowego trendu. Sesja czwartkowa się rozpoczyna jednak od korekty dwuprocentowej wzrostów jakże dynamicznych.

Kurs BTC poszybował w górę najsilniej od dwóch miesięcy

Jeśli chodzi o sam kurs BTC podczas sesji środowej, to można śmiało powiedzieć, że tylko on pogłębiał minima listopadowe oraz także schodził do poziomów najniższych od maja roku bieżącego. Spotkało się to z dynamiczną reakcją podaży. Po godzinie 13.00 polskiego czasu rozpoczęło się agresywniejsze skupowanie Bitcoina, które już praktycznie trwało przez całą sesję. W samym efekcie przy wolumenach już najwyższych od miesiąca.

Najstarsza pośród krytpowalut zyskiwała dokładnie dziesięć procent wybijając barierę okrągłą siedmiu tysięcy dolarów oraz powróciła można śmiało powiedzieć pod strefę oporu, która została wyznaczona przez minima z miesiąca października. Były to tak naprawdę okolice 7400 dolarów. Sam kurs BTC również naruszał linię spadkowego trendu, która prowadzona od maksimów czerwcowych, jednak powraca poniżej niej. Stało się tak za sprawą korekty czwartkowej.

Bitcoin odrzuca wyraźnie poziomy z maja oraz z listopada. Powraca śmiało nad 7000 dolarów

Chociaż ciężko jest się doszukiwać powodów dokładnych jeśli chodzi o nagłą aprecjację Bitcoina, to za te podstawowe uznać można reakcje popyt na wysokości bardzo ważne strefy wsparcia. Mogłaby to potwierdzać sama w sobie kumulacja pozycji długich na giełdzie Bitfinex. Te stopniowo były budowane jeszcze od samej końców listopada i w tygodniu tym osiągnęły poziomy rekordowe. Mowa o rzędu 47 tysięcy długi pozycji. Musimy to sobie porównać z tymi do 25 tysięcy z samej końcówki miesiąca ubiegłego.

Huobi Token, EOS oraz Litecoin także odbijają silnie

Pomimo tego, że Bitcoin się znajduje w czołówce rosnących najsilniej kryptowalut, to w przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin, wyprzedzają go EOS oraz także Huobi Token. Obie te kryptowaluty rosną o mniej więcej dziesięć procent do kolejno 2,4 jak i także 2,7 dolarów. Także na uwagę zasługuje jak najbardziej Litecoin. Odbił się on o niespełna siedem procent – jednak utrzymując się pod oporem ważnym 40 dolarów.

Zmiany rynkowe jak najbardziej wpłynęły w sposób pozytywny także na kapitalizację łączną w zasadzie wszystkich tokenów, które się znajdują w obiegu. W tego efekcie rynkowa wartość rośnie o sześć procent. Powraca ona nad 190 miliardów dolarów oraz odbija się od ponad półrocznych minimów. Naprawdę wszystko to jest zaskakujące.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.