Czy Bitcoin jest alternatywą dla złota?

Największy hedgingowy fundusz na świecie, Bridgewater Associates jest zdania, że sam Bitcoin może się okazać dla złota alternatywą, ale nie fiducjarnych walut takich jak amerykański dolar. Podkreśla również atrakcyjność kryptowaluty jako pewnego rodzaju zabezpieczenia przed inflacją.

Rebecca Patterson, które jest szefową do spraw inwestycyjnych badań w Bridgewater nie nazwałaby Bitcoina walutą alternatywną. Jeśli już to cyfrowym złotem czy też alternatywą dla złota. Jest to coś, czego poszukują inwestorzy, którzy martwią się, że fiducjarne waluty zdewaluowane zostaną przez samo drukowanie pieniędzy.

W jej opinii, Bitcoin nie jest jeszcze “złotem cyfrowym”, ale może w przyszłości się nimi stać. Na pewno jeśli między innymi spadnie jego zmienność, zniknąć wszelkie problemy z płynnością, a sam rynek kryptowalut uregulowany zostanie.

Jako instytucjonalni inwestorzy nie wiedzą jeszcze, czy będzie złotem cyfrowym. Jednak może się z czasem nim stać, ale nie sądzę, abyśmy mogli obecnie powiedzieć to z całą pewnością.

Instytucje są nadal sceptyczne wobec Bitcoina

Patterson także wyjaśniła skąd się bierze nastawienie sceptyczne większości instytucjonalnych inwestorów w stosunku do Bitcoina oraz także dlaczego Bridgewater oraz inne hedgngowe fundusze się wahają przed inwestowaniem w tą kryptowalutę.

Jak uważa, problemem jest głównie duża zmienność. W tejże chwili Bitcoin przesunąć się może o dziesięć procent po tweecie. To nie  jest sam magazyn wartości dla większości instytucjonalnych inwestorów. Zauważyła, że jego zmienność to około dziesięciokrotnie większa niż w przypadku samego dolara.

Problemem poważnym jest także dosyć mała płynność, jak także regulacyjna niepewność. W przeciwieństwie do bardzo wielu analityków oraz inwestorów. Patterson nie postrzega samej regulacji jako zagrożenia dla samego Bitcoina. Jej zdaniem, po uregulowaniu samego rynku kryptowalut, więcej instytucji oraz sporych inwestorów wejdzie na rynek.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.