Bitcoin przekształca finansową branże na naszych oczach. Wielu obserwatorów BTC tak naprawdę oczekuje wymiany całkowitej już istniejącej płatniczej infrastruktury jak i także bankowej oraz handlowej. Jak wiele osób uważa, blockchain oraz finanse wydają się połączeniem idealnym. Jednak są inne sektory gdzie sama technologia blockchain znaleźć może zastosowanie. W przypadku tejże branży, blockchain zyskuje znacznie większą popularność.

Transformacja gier na płaszczyznach

W jaki sposób technologia rejestru rozproszonego pomóc może zarówno graczom jak i także deweloperom? Same możliwości blockchaina są naprawdę rozległe jeśli chodzi o użyteczność. Sposobów istnieje bardzo dużo. Technologia chociażby może zlikwidować handel zasobami oraz podmiotami poza grą. Gracze swoim przedmiotów nie mogliby sprzedawać za pieniądze realne. Twórcy z kolei tak by mogli zaprojektować gry, aby były ekosystemami zamkniętymi. To by zlikwidowało oszustwa. Kupując przedmiot w danej grze mamy potwierdzenie, że jest on faktycznie oryginalny oraz należy do nas.

CryptoKitties i jego fenomen

Wszyscy sobie zdawali sprawę z bardzo bliskiej interakcji pomiędzy technologią rejestru rozproszonego, a grami od samego momentu pojawienia się tak zwanego CryptoKitties. Gra ta jest oparta właśnie o sieć Ethereum. Pozwala na hodowanie oraz handlowanie kociętami unikalnymi właśnie za pomocą kryptowalut. Wykorzystuje tokeny non fungible tokens. Dzięki temu każdy z kotków jest w pełni unikalny. Do tej pory gracze wydali już miliony dolarów na zwierzaki. Najdroższy z nich sprzedany został za 600 Ethereum. Było to jakieś 170 000 USD.

Blockchain pomaga w zakupach, sprzedaży jak i także przechowywaniu zasobów w grach

Dzięki rejestrowi rozproszonemu emisja oraz handel aktywami przejdą na znacznie wyższy poziom. Programiści mają jak najbardziej możliwość tworzenia takich gier, które pozwalają graczom na kupno zasobów przy pomocy coinów. Czy to ten proces o wiele łatwiejszym. Do tego także bezpieczniejszym oraz szybszym. Kryptowaluty również mogłyby pomóc w rozwiązywaniu problemu tak zwanej mikrotransakcji. Wydawcy jednakże rozumieją, że konsument przeciętny nie jest na transakcję w krypotwalutach gotowy, dlatego stosują mechanizmy płatności w walutach jakimi są FIAT.

Blockchain pomoże programistom w zwiększeniu wskaźnika samego zaangażowania

Wydawcy gier także zauważyli, że gry, które obsługują blockchain generują o wiele wyższe wskaźniki średniego przychodu generowanego przez płacącego użytkownika. Użytkownicy znacznie korzystniej postrzegają wartość przez nich posiadanych przedmiotów. Są w związku z tym skłonni do zapłacenia dużo większej kwoty za zasoby ich interesujące. NFT także zmieniają sam sposób interakcji firm z konsumentami.

Taka nowa forma klientom oferuje dużo większą pewność, że są faktycznie właścicielami posiadanych zasobów cyfrowych. To wpływa na podniesienie automatyczne samych wskaźników zaangażowania. Musimy także wiedzieć, że widzowie otrzymuję bonusy w zamian za oglądanie ich ulubionych streamerów e-sportowych.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.