Chiny właśnie zaktualizowały swój ranking kryptowalut. Na pewno EOS pozostaje faworytem Państwa Środka, który się uplasował na miejscu pierwszym. Poza nim miejsca na podium zajęły jeszcze Ethereum oraz Tron. A co się stało z Bitcoinem?

Na koniec roku CCID (Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu) w Chinach, opublikowało swój najnowszy ranking kryptograficznych projektów. Chodzi oczywiście o Global Blockchain Technology Assement Index. Oceniono łącznie trzydzieści pięć projektów. Było to oceniane ogólnie jak i także w dokładnie trzech oddzielnych kategoriach. Na podstawie ich technologii, możliwości innowacyjności oraz możliwości zastosowania.

Jest to już piętnasta edycja rankingu CCID. Zestawienie poprzednie opublikowane zostało w miesiącu wrześniu, a więc jeszcze przed ogłoszeniem przez prezydenta chińskiego polityki ściśle pro-blockchainowej, a jednocześnie przed zaostrzeniem przez władze chińskie polityki przeciwko kryptowalutom. Bardzo ciekawe jest to, że Chiny swój ranking krypto aktywów publikują pomimo tego, że w Państwie Środka oficjalnie zakazane są kryptowaluty.

EOS, ETH oraz TRX to kryptowaluty roku według Chin

Za kryptowalutę roku najlepszą uznany został EOS. W zasadzie podobnie jak w edycji poprzedniej rankingu. EOS doceniony została przede wszystkim za samą technologię. W tej kategorii zdobyć możliwie najwięcej punktów ze wszystkich możliwych projektów.

Na miejscu drugim znalazł się Ethereum. Jest to także druga największa kryptowaluta na świecie. Oczywiście biorąc pod uwagę rynkową kapitalizację. Pod względem samych możliwości zastosowania projekt ten zdobył możliwie najwięcej punktów. Etherem po ostatnim hard forku przesunął się w rankingu chińskim o miejsce jedno w górę.

Na podium jeszcze starczyło miejsca dla tokena Tron. On z kolei spadł o jedną pozycję. Chociaż w kategorii technologia zdobył on o wiele więcej punktów, a niżeli wspomniany już Ethereum. Jednak pod względem samej innowacyjności został on oceniony o wiele, wiele gorzej.

Najpopularniejsza oraz jednocześnie najstarsza kryptowaluta, a więc Bitcoin dopiero się znalazła na miejscu dziewiątym. Jednak warto zwrócić uwagę, że ona awansowała z jedenastego miejsca, a pod względem samej innowacyjności zdobyła ona najwięcej punktów spośród wszelkich projektów.

Ze znanych bardziej kryptowalut w dziesiątce pierwszej jeszcze się znalazł Stellar. Zajął dokładnie dziesiąte miejsce. Z kolei Ripple się uplasował na miejscu osiemnastym, Bitcoin Cash na miejscu dwudziestym siódmym, a Litecoin na miejscu trzydziestym drugim.

Czym jest CCID?

CCID jest badawczą instytucją, która podlega chińskiemu Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych. To właśnie ta instytucja zapewnia rządowi usługi profesjonalne, w tym także badania, ocenę, konsultację czy też certyfikacje. Od dobrych kilku lat, w zasadzie to średnio co kilka miesięcy publikowany jest raport, który dotyczy kryptowalut jak i także branży blockchain. W tym także wyróżniamy kryptograficzne projekty.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.