Nieubłaganie zbliżający się halving w sieci najstarszej z walut cyfrowych Bitcoin (BTC) od dawna postrzegany jest za bezpośredni impuls, który nada nową hossę na rynku aktywów cyfrowych. Czy rzeczywiście jednak się tak stanie?

Historia ma to do siebie, że lubi się powtarzać. Jeżeli rzeczywiście się tak stanie to wspomniane wydarzenie najprawdopodobniej będzie katalizatorem następnego gigantycznego wzrostu kursu, który bez wątpienia przyczyni się do tego, że Bitcoin (BTC) ponownie osiągnie poziom 20 tysięcy dolarów (USD). Czego następstwem stanie się zapewne nowe ATH.

Bitcoin (BTC) w fazie akumulacji

Liczne grono z analityków utrzymuje, że Bitcon (BTC) wkracza właśnie w fazę akumulacji. Jak łatwo się domyślić ma ona poprzedzić zapowiadany halving. Z całą pewnością może ona pomóc w skumulowaniu paliwa niezbędnego do zapoczątkowania nowej hossy.

Wszystko to brzmi bardzo optymistycznie zwłaszcza po wydarzeniach dnia wczorajszego.  Ogólnie rzecz ujmując w przeciągu ostatniego miesiąca Bitcoin (BTC) wykazywał trend spadkowy. Ostateczni kurs najstarszej waluty cyfrowej cena otarł się na niektórych giełdach kryptowalutowych o wartość 6800 dolarów (USD).

Na chwilę obecną trudno jednoznacznie orzec czy trend spadkowy nadal trwa. Wszystko może jednak wskazywać na to, że mamy idealną szansę dla inwestorów długoterminowych do zgromadzenia jak największej liczby monet cyfrowych. Czekając na wzrosty, które najprawdopodobniej nadejdą w najbliższym czasie jako rezultat halvingu, czyli podziału nagrody przyznawanej za wydobycie nowego bloku w sieci Bitcoin (BTC).

Wielu analityków, w tym Alistair Milne, czyli rozpoznawany i szanowany inwestor walut cyfrowych w jednym ze swoich tweetów odniósł się właśnie do zaistniałej sytuacji , wyjaśnił mówić wprost, że wydarzenia mające nastąpić w ciągu najbliższych 4-5 miesięcy jako skutek zapowiadanego od dłuższego czasu halvingu  Bitcoina (BTC) sprawiają, że dochodzi do gromadzenia zarówno wspomnianej waluty cyfrowej, jak i środków będących w posiadaniu górników zajmujących się jej wydobyciem. Dodatkowo działania podejmowane przez byki przyczyniają się do windowania ceny w górę.

Co dalej z kursem najstarszej waluty cyfrowej?

Chyba wszyscy nie tylko zadajemy sobie to pytanie, ale również poszukujemy na nie odpowiedzi. Wszystko wskazuje na to, że Bitcoin (BTC) zakończy bieżący w trendzie spadkowym. W ciągu najbliższych, nadchodzących tygodni przekonamy się jednak czy rynek walut cyfrowych odzyska swój utracony dynamizm. Czy zaowocuje to na dziennych wykresach tak dawno niewidzianą zielenią będącą jednoznacznym obrazem wzrostów?

 

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.