Bitcoin już powstał ponad dziesięć lat temu. Od razu w zasadzie się wzmocnił na rynku. Portal o nazwie Howmuch.net niedawno opublikował artykuł, w którym sam serwis poświęcony właśnie biznesowym analizom i pieniądzom napisał, że zainwestowanie w Bitcoina 100 USD dziesięć lat temu dać mogło inwestorom zysk netto, którego wartość wynosiła 9,2 miliona USD, a więc aż 9 200 000 procent w ciągu w zasadzie dekady.

Bitcoin a konkurencja

Z punktu widzenia powyższego inwestycja na przykład w spółki Amazon obecnie jednak jednej z firm najcenniejszych na świecie mogłaby dać inwestorom w skali dziesięciu lat zwrot, który wynosiłby tylko 3300 procent.

W zasadzie to nawet przy implozji ostatniej cen Bitcoiny, to ta kryptowaluta wciąż generuje zysk zaskakujący w wysokości już 9 150 088 procent. Pozostałe firmy takie jak Amazon to 3,156% czy też Apple 2345%. W zasadzie wszystkie te wyniki robią ogromne wrażenie, ale tak naprawdę to nic nie może się równać właśnie z królem jeśli chodzi o świat kryptowalut.

Jednorożec dekady

Ten właśnie skok ceny Bitcoina doprowadził współzałożyciela Earn – Balaji Srinivasana oraz byłego CTO Coinbase do stwierdzenia, że ta krytpowaluta okazała się w zasadzie największym jednorożcem w ostatniej dekadzie. Właśnie BTC, a nie Airbnb, Uber czy też Snapchat.

Google także twierdzi, że rynkowa kapitalizacja Ubera wynosi aż pięćdziesiąt miliardów USD. Z kolei Airbnb pochwalić się może rynkową kapitalizacją na poziomie trzydziestu pięciu miliardów USD. Jeśli chodzi o rynek BTC to jest to około 130 miliardów USD.

Analitycy do tego wszystkiego są zadania, że ten rajd kryptowaluty się jeszcze nie zakończyć. Chociażby słynny inwestor Peter Brandt udostępnił niedawno post ze swojego bloga prywatnego, w którym stwierdza, że wierzy, iż cena kryptowaluty wiodącej wyniesie aż 100 000 tysięcy USD. Jego zdaniem, to już w przeszłości BRC przeszło jakieś trzy fazy określane jako marko paraboliczne. Obecnie jesteśmy w oczekiwaniu na czwartą. Doprowadzić to można kryptowalutę do całkiem nowego ATH.

Fundamenty

Na pewno wszelkie podstawy rynku te prognozy potwierdzają. W zeszłym tygodniu, jeden ze znanych najbardziej banków na świecie, a więc Deutsche Bank ujawnił w swoim raporcie, że uważa, iż krytpowaluty, w tym także Bitcoin ma naprawdę sporą szansę na zastąpienia fiducjarnych walut w dekadzie nadchodzącej.

Również istnieją niemal powszechne przekonania, że halving w sieci BTC wywoła naprawdę spory wzrost kursu. O tym już się przekonamy w roku 2020 w maju.

Kurs aktualny Bitcoina oraz innych kryptowalut zawsze można śmiało sprawdzić w zakładkach na stronie bitcoin.pl o nazwie – kurs Bitcoin oraz kurs kryptowalut. Miejsce, w którym możemy śmiało kupić Bitcoina oraz inne kryptowaluty to na pewno między innymi giełda kryptowalut BitBay.net Jeśli na BitBay nie mamy jeszcze konta, to na pewno z tego artykułu dowiemy się śmiało jak je można z dużą łatwością utworzyć.

 

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.