Koronawirus jest znany już w zasadzie wszędzie. Mówi się o tym w sieci, radio czy też telewizji. A co o tym mówi świat finansów, rynki surowców, gospodarka, rynki walut czyli wszystko to, co na nas wpływa w codziennym życiu? Odpowiedzi warto poszukać w możliwych skutkach tego właśnie wydarzenia. Przyjrzymy się także jego wpływowi na cenę topy, która z kolei wpłynie na sam koszt paliwa.

Możliwe skutki tego wirusa

Jak wszyscy doskonale wiemy, epidemia koronawirus się rozpoczęła w Chinach pomiędzy 8 a 18 grudnia ubiegłego roku w Wuhan. Jest to miasto liczące 11 milionów mieszkańców. Co więcej jest to jedno z najbardziej rozwiniętych ośrodków pod względem gospodarki, z udziałem olbrzymim kapitałowych firm światowych jak i także korporacji. Całość tejże mieszanki znajduje się w zasadzie w samym środku China. Tak naprawdę jest to połączenie tragiczne, które się pogarsza w zasadzie z każdym dniem. Zwiększa się cały czas liczba zakażonych ludzi, liczbę zgonów oraz państw. Pomimo prognoz strasznych w związku z tą pandemią, w świecie inwestycji jest to promocja złota na sam początek roku.

Cena epidemii na rynkach światowych

Ropa najbardziej cierpi. Jej cena jest cały czas zagrożona. Do tego się przyczyniają, od samego początku zagrożenia, nie tylko loty wstrzymywane, zamykane granice, decyzja Rosji, decyzja OPEC odnośnie cięć awaryjnych w produkcji ropy, ale także wycieczkowe statki. Tak dokładnie – chodzi o rejsowce. Chodzi tak naprawdę o przypadek o nazwie Carnival’s Diamond Princess. Na pokładzie u 80-letniego pasażera stwierdzono koronawirus.

Skoro jesteśmy już przy surowcach, to powinniśmy zwrócić uwagę także na złoto, jako na bezpieczną przysłowiową przystań. Złoto osiąga spokojnie ceny coraz wyższe pomimo stóp procentowych niezmiennych oraz zagrożenia wirusem. Tymże powodem może być właśnie decyzja niezmienna FED-u oraz także duże zakupy złota bezpośrednio przez Chiny.

Z surowców schodzimy do rynków miejscowych, a więc do indeksów. Charakteryzują się one bardzo dużą siłą, zmiennością, ignorancją wobec sporych niebezpieczeństw oraz stopniem manipulacji. Było tak, jest oraz zobaczymy, czy w przypadku samego koronawirusa tak też będzie. Chińskie indeksy już dosyć mocno oberwały obsuwami kilkuprocentowymi w formie pierwszych ostrzegawczych sygnałów. Teraz pozostaje nam jedynie czekać na samą reakcję amerykańskich indeksów, gdyż pociągnąć mogą za sobą w zasadzie całą resztę.

Poważne globalne zagrożenie okazją na świetne inwestycje

Jak widzimy na powyższym, okazją na inwestycję znaleźć można nawet w takim poważnym globalnym zagrożeniu jak koronawirus. Wystarczy tak naprawdę połączyć fakty odpowiednie, ciekawostki, wiadomości, a otrzymamy cały szereg okazji na przykład takich jak opisane wyżej złoto, ropa czy też indeksy. Czas nam pokaże, jak gospodarka globalna sobie poradzi z taką właśnie przeszkodą. Jednak bardzo interesujące jest to, jak od wielu lat pomimo kryzysów tego rodzaju, katastrof czy też panik na światło dziennie wyłania się cały szereg nowych historii niesamowitych o milionerach, którzy tak naprawdę zdobywają fortunę w takiej sytuacji. Ciekawe, czy poznamy wkrótce nowych.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.