PayPal poinformował, że od 2021 roku wprowadzi na swoją platformę kryptowaluty. Publikacja tej zapowiedzi wywołała pojawienie się dużej liczbę plotek o możliwie nowej formie zarządzaniu platformą. Jedna z nieoficjalnych informacji mówi, że system płatności może prowadzić rozmowy na temat zakupu amerykańskiej kryptowaluty BitGo.

PayPal a kryptowaluty

Już od początku 2020 roku krążyły niepotwierdzone plotki, że PayPal chce zaangażować się w kupno kryptowaluty. Informacja ta została potwierdzona przez samą firmę 21 października, kiedy oficjalnie zapowiedziano, że od 2021 roku platforma będzie akceptować sprzedaż, kupno i przechowywanie kryptowalut. Ta informacja zrewolucjonizowała cały świat kryptowaluty. Możliwe jest, że mamy do czynienia z jedną z najbardziej wypływowych transakcji w tym roku. W wyniku tego coraz częściej pojawiają się opinie, przemawiające zarówno za, jak i przeciw tej decyzji. Mówi się także o przygotowywaniu platformy do przyjęcia zasobów cyfrowych.

PayPal jest zainteresowany kupnem BitGo

Rankiem 23 października, Blomberg opublikował nową nieoficjalną informację. Najprawdopodobniej PayPal będzie analizował nabycie BitGo, czyli systemu kryptowalut, gwarantującego bezpieczeństwo aktywów. BitGo jest amerykańską firmą, która została założona w Kalifornii w 2013 roku przez Bena Davenporta i Mike’a Belshe’a. Anonimowe źródła podają, że prowadzenie przez PayPal bezpośrednich rozmów z BitGo mogłoby doprowadzić do zamknięcia transakcji w ciągu kilku tygodni. Końcowe ustalenia nie są jeszcze podjęte, dlatego w każdej chwili mogą stać się nieaktualne. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest inaczej i że transakcje dojdą do skutku.

Z jakich powodów PayPal rozważa kupno BitGo?

Cena za sfinalizowaną transakcję nie została ujawniona. Pieniądze nie wydają się bowiem być jednym z problemów giganta na rynku operacji online. BitGo ma także różne zalety, których nabycie mogłoby być niezwykle wygodne i korzystne dla platformy PayPal. Jedną z nich jest umiejscowienie firmy BitGo w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Od 2013 roku w kraju tym nie są widoczne problemy z lokalnymi regulacjami. Dobre relacje prawne mogłyby stanowić kluczowy czynnik, który umożliwiłby PayPal kontynuowanie i sfinalizowanie całego projektu. Należy wspomnieć, że firma zdecydowała się opuścić Facebooka, Libra, po nieustannej presji ze strony amerykańskich regulacji.

Kolejnym z powodów byłyby możliwości, które BitGo już posiada. W sierpniu tego roku firma zwróciła się bowiem do nowojorskich organów regulacyjnych o przyznanie statusu niezależnego, a także tytułu regulowanego powiernika z prawem bankowym w stanie Nowy Jork.

Czy PayPal zamierza stworzyć własną stabilną kryptowalutę?

Kolejną plotką, coraz częściej spotykaną w sieci, jest potencjalne stworzenie stabilnej waluty przez PayPal. Już w 2021 roku projektowi PayPal mogłaby towarzyszyć stabilna kryptowaluta, która po opuszczeniu Libry miałaby być podstawą do tworzenia własnej stabilnej waluty. Z pewnością byłaby używana do zarządzania przyszłą platformą.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.