Nie da się ukryć, że bitcoin zyskuje na swojej popularności. Z raportów wynika, że to zjawisko jest szczególnie widoczne w jedynym z afrykańskich krajów – w Nigerii. Co sprawia, że jego mieszkańcy z tak dużym zapałem interesują się tą właśnie kryptowalutą.

Co Nigerię popycha w stronę Bitcoina?

Zgodnie z raportem, który został opublikowany w ubiegłym roku przez CIBN (The Chartered Institute of Bakers of Nigeria) Nigeria się znalazła w gronie afrykańskich krajów o największej liczbie użytkowników nowych Bitcoina (BTC). O dziwo wszelkie ostrzeżenia, które są wydawane przez bank centralny nigeryjski nie zahamowały zainteresowania tą właśnie kryptowalutą. Skąd wynika to wszystko?

Zdaniem Crypto Potato istnieje tak naprawdę kilka czynników, które są napędową siłą zainteresowania Bitcoinem w Nigerii. Wśród nich wyróżnić możemy między innymi to, że staje się on prawdziwym magazynem wartości. Jest to bardzo istotna zaleta, szczególnie, że ten kraj zmaga się naprawdę z licznymi gospodarczymi problemami takimi, jak inflacja tradycyjnych walut. To zjawisko właśnie popycha obywateli Nigerii do poszukiwań całkiem nowych alternatyw, które są w stanie ich kapitał uchronić przez utratą wartości. Takim właśnie aktywem staje się Bitcoin, który pomimo bardzo silnych cenowych wahań, nie ulega kompletnie politycznym wpływom.

Rozwój kryptowalutowego środowiska

Największą barierą jeśli chodzi o przyjęcie Bitcoinów okazać się może brak edukacji. Nigeria jednak udowodniła, że jest w stanie naprawdę wiele zrobić, aby tą przeszkodę zniszczyć. Poziom wiedzy na temat samych kryptograficznych aktywów rośnie wciąż właśnie w tym kraju. Na terenie jego bardzo często są organizowane przeróżne konferencje jak i także spotkania, które są poświęcone tematyce kryptowalut. To powoduje z kolei, że świadomość na temat roli potencjalnej, jaką odegrać mogą Bitcoiny wzrasta.

Na samą intensywność zainteresowania kryptograficznymi aktywami wpływa także sam poziom ubóstwa. Według raportu z 2018 roku World Powerty, Nigeria się stała stolicą biedy na świecie. Dlatego wszystko, że aż 86,9 miliona osób żyje w takim skrajnym ubóstwie, co prawie stanowi połowę ludności tego właśnie kraju. W związku z tym Nigeryjczycy wciąż poszukują alternatywnych źródeł swoich dochodów.

Tanie oraz szybkie transgraniczne opłaty

Razem ze wzrostem poziomu ubóstwo coraz więcej ludzi młodych decyduje się na oferowanie swoich usług, jako freelancerzy. Nigeryjczycy się zmagają jednak z pewnym, dosyć istotnym problemem, mianowicie otrzymywaniem wszelkich płatności od klientów zagranicznych. Należy także dodać, że nie mogą oni używać PayPala, a takie opcje, jak Tranfer Wise oraz Money Gram są za drogie oraz zbyt powolne.

W tym właśnie miejscu pojawia się spore pole do popisu właśnie dla Bitcoina, który oferuje wręcz natychmiastowy oraz także tani sposób przekazywania transgranicznych płatności. To na pewno się wszystkim dookoła podoba. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.