Mike Novogratz zapowiada, że 80% inwestorów instytucjonalnych wkrótce kupi bitcoiny

Mike Novogratz miliarder, szef Galaxy Digital oraz zarządca funduszu headgingowego w jednej ze swoich najnowszych wypowiedzi dotyczącej kryptowalut stwierdził z cała stanowczością, że już niedługo większość inwestorów instytucjonalnych zdecyduje się na zakup najpopularniejszych obecnie kryptowalut. Dodaje, że jest przekonany, że aż 8 na 10 z inwestorów, co stanowi aż 80 % z nich,  kupi tego rodzaju aktywa cyfrowe w przeciągu najbliższych pięciu lat. Jest to bardzo śmiałe stwierdzenie, jednak Mike Nowogratz ma na to kilka dosyć mocnych dowodów, którymi lubi się dzielić w wywiadach.

Cyfrowa rewolucja według Mike Novogratza

W najnowszym wywiadzie udzielonym dla Finance Magnates Novogratz przekonuje, że na naszych oczach rozgrywa się swojego rodzaju cyfrowa rewolucja a kryptowaluty stają się właśnie czymś pośrednim do złota, któe do niedawna było najstabilniejszym źródłem inwestycji Mężczyzna dodaje również, że jego zdaniem w nie tak odległej przyszłości zmieni się sposób płatności, a nowymi walutami będą hybrydy kryptowalut i pieniędzy używanych przez nas na co dzień. W ten sposób będziemy mogli płacić krypto-dolarami, krypto-euro czy krypto-juanami a portfele inwestorów zapełnią się różnego rodzaju kryptowalutami.

W innym wywiadzie przeprowadzonym przez CNBC miliarder odniósł się do przewidywanych zmian personalnych w szeregach amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Novogratz przyznał wprost, że jego zdaniem, będą one szalenie  korzystne szczególnie dla branży kryptowalut. Novogratz nie ukrywa, że liczy na to, że nowo wybrani członkowie będą osobami o wiele bardziej zaangażowanymi, aktywnymi i wybiegającymi w przyszłość niż obecnie członkowie. W rozmowie mężczyzna dodał również, że z jego punktu widzenia ważne jest aby Stany Zjednoczone działały w miarę szybko w kwestii regulacji na rynku bitcoinów, inaczej mogą spaść daleko za inne kraje i stracic przy tym na prawdę wiele. Zwrócił uwagę, że takie potęgi kryptowalutowe jak Chiny, Japonia , Korea i Hongkong zaproponowały już utworzenie własnej, regionalnej kryptowaluty, która miałby stać się walutą handlową. Dlatego też ważne jest aby USA miało własną kryptowalutę, coś na kształt krypto-dolara.

Nic nie zastąpi Dolara

Mike Novogratz jest również przekonany o tym, że groźba wisząca nad USA i dotycząca nadrabiania zaległości regulacyjnych wymusi na Stanach Zjednoczonych szybką akceptację kryptowaluty. Równocześnie biznesman wątpi, aby bitcoin miał całkowicie zastąpić znanego obecnie i powszechnego dolara amerykańskiego. Nie ukrywa jednak, że liczy na szybkie zyski Bitcoina w przypadku gdy Fed w dalszym ciągu będzie prowadzić politykę nieograniczonego drukowania banknotów. Ma to związek z działaniem prostego prawa. W jego myśl, im więcej dolarów wkładanych jest do systemu tym jego wartość szybciej spada. Dlatego właśnie coraz więcej ludzi decyduje się inwestować w bitcoiny, co jest całkowicie zrozumiałe dla miliardera.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.