Zgodnie z treścią komunikatu Joanna De Alba została oskarżona zarówno o dystrybucję, jak i posiadanie z zamiarem dystrybucji heroiny oraz metamfetaminy. cały proceder rozgrywał się na łamach Dark Webu.

Aresztowania dokonano 24 października ubiegłego roku na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem w trakcie wjazdu na terytorium USA.

Akt oskarżenia

Jak poinformował amerykański prokurator Richard P. Donoghue oskarżona posługiwała się Dark Webem w celu zagwarantowania anonimowości zarówno sobie, jak i swoim klientom. Jednak dzięki determinacji agentów DEA cały proceder ujrzał światło dzienne.

Cała sytuacja została także skomentowana przez jednego z agentów DEA Raya Donovana. Jego zdaniem ciemna strona internetu daje fałszywe poczucie anonimowości i wynikającego z niej bezpieczeństwa, którego tak usilnie poszukują dilerzy narkotyków.

Przebieg dochodzenia

Jak można przeczytać w treści wydanego komunikatu część internetu znajdująca się poza zasięgiem tradycyjnych przeglądarek i dostępna tylko za pośrednictwem sieci zaprojektowanych w taki sposób, aby ukryć tożsamości jej użytkowników, stanowi idealny kanał do dystrybucji narkotyków oraz innych nielegalnych rzeczy.

Zgodnie z wynikami dochodzeń prowadzonych w okresie od czerwca 2018 roku do maja ubiegłego roku De Alba zajmowała się właśnie dystrybucją narkotyków. Wszystko odbywało się pod pseudonimem „RaptureReloaded”. Na skutek prowadzonego dochodzenia 3 stycznia 2019 roku agent DEA działający pod przykryciem uzyskał dostęp do listy RaptureReloaded. Na skutek czego udało mu się zakupić  30 gramów heroiny. Jeszcze tego samego dnia ten sam agent DEA dokonał kolejnego zakupu 10 gramów metamfetaminy. Zgodnie z oczekiwaniami sprzedającego agent zapłacił bitcoinem (BTC). Wartość zakupionych narkotyków opiewała na kwotę  1970 dolarów (USD). Dziesięć dni później do rąk agenta DEA dotarła przesyłka zawierająca kupione przez niego narkotyki.

Zawartość paczki poddano szczegółowym analizą, które dały jednoznaczny wynik zarówno na obecność heroiny, jak i metamfetaminy.

W ramach prowadzonego dochodzenia w okresie od sierpniem 2018 roku, a.styczniem 2019 roku przedstawicielom amerykańskich organów ścigania udało się wejść w posiadanie pięciu paczek zawierających metamfetaminę oraz tabletki fentanylu. Ich wysyłka odbywała się między innymi z Holandii oraz Kanady. Niektóre z nich były zaadresowane do nieżyjącego już męża De Alba.

Wszystko wskazuje na to, że od śmierci męża, czyli od marca 2018 roku oskarżona wielokrotnie przeprowadzała opisany powyżej proceder. Jeżeli prowadzone postępowanie zakończy się skazaniem De Alby zostanie ona pozbawiona wolności na okres od 5 do nawet 100 lat.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.