Producent koparek MicroBT niezwykle dynamicznie zwiększa swój udział w rynku. Jedynie w ubiegłym roku sprzedał ponad pół miliona egzemplarzy swoich minerów. Dzięki czemu w znaczący sposób zmniejszył dzielący go dystans do Bitmaina.

MicroBT w 2019 roku dokonał sprzedaży około 600 000 sztuk swojego produktu w postaci WhatsMinera M20. Powyższe dane potwierdził Vincent Zhang, czyli szef sprzedaży wspomnianego podmiotu. Po informował on również, że produkty są zdolne do generowania średniej mocy obliczeniowej na poziomie wynoszącym około 60 terahash na sekundę (TH / s).

Ile wynoszą koszta związane z zakupem koparek MicroBT?

Vincent Zhang nie pokusił się jednak o podanie dokładnej średniej ceny jednostkowej urządzeń z portfolio jego firmy. Dlaczego? Ponieważ mogą się one ulegać zmianom w zależności od obowiązującego kursu Bitcoin (BTC). Co do zasady różne modele z linii produktów M20 są zazwyczaj wyceniane między 24 a 30 dolarów (USD) za terahash.

Dlaczego Nigeryjczycy tak szaleją na punkcie Bitcoina?

Wracając do realiów panujących na rynku sprzętu wydobywczego, warto podkreślić fakt, że Bitmain w dalszym ciągu wiedzie na nich prym. Jest to uwarunkowane między innymi udaną sprzedaża AntMinera S7 dokonaną na przestrzeni od 2015 do 2016 roku. Również modelu S9 w latach 2017 – 2018 przyczynił się do sukcesu firmy.

Zgodnie z informacjami płynącymi z raportu opublikowanego przez IPO Bitmaina we wrześniu 2018 roku wspomniany podmiot sprzedał około 500 000 sztuk minerów w latach 2015 – 2016. A następnie około 3 miliony kolejnych urządzeń od początku 2017 roku do końca czerwca 2018 roku. Przedstawione wyniki są imponujące.

Czy mamy do czynienia ze swoistą wojna technologiczną prowadzoną między producentami minerów?

To nic dziwnego, że obie wspomniane firmy toczą ze sobą swoisty wyścig na polu technologicznym. A wszystko to po to, by dostarczyć w 2020 roku na rynki jeszcze mocniejsze maszyny. Ma to szczególne znaczenie w obliczu zaplanowanego na maj bieżącego roku halving najstarszej waluty cyfrowej, czyli Bitcoina (BTC). Jak powszechnie wiadomo po jego wejściu w życie nagroda przysługująca za wydobycie nowego bloku w sieci BTC zostanie zmiejszona o połowę. Być może przyczyni się to do wzrostu cen walut cyfrowych. Z całą jednak pewnością będzie wielkim wyzwaniem dla producentów sprzętu górniczego, którzy to są odpowiedzialni za dostarczenie klientom odpowiednio mocnych koparek.

Czy koronawirus jest okazją dla inwestorów Bitcoin?

Nie można jednak zapominać o tym, że w tle mamy obecnie koronawirusa. Sytuacja  z nim związana może mocno uderzyć w plany wszystkich firm z tego sektora. Epidemia, która właśnie przechodzi przez Chiny, znacząca wpływa na opóźnienia produkcji oraz utrudnia logistykę.

Vincent Zhang poinformował za pomocą grupy WeChat, że MicroBT wznowił już jednak własną produkcję.  Również znacząca większość logistyków podjęła ponownie swoje zobowiązania zawodowe. W związku z czym zagwarantowanie ciągłości w dostawie minerów nie stanowi już problemu.

A jak jest naprawdę zweryfikuje to czas.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.