Stało się – Microsoft zwalnia redaktorów. Tylko po to, aby ich zastąpić sztuczną inteligencją.

Microsoft rozpoczął proces zwalniania dziesiątek dziennikarzy oraz także pracowników redakcji w swoich organizacjach – Microsoft News oraz MSN. Wszystko po to, aby móc ich zastąpić technologią sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja już wkrótce zastąpi prawdziwych redaktorów

Microsoft zwalnia dziesiątki pracowników redakcji oraz także dziennikarzy w swoich dwóch organizacjach – MSN oraz Microsoft News. Zwolnienia te należą do części planów Microsoftu, aby móc polegać w pełni na sztucznej inteligencji w celu wybierania treści i wiadomości, które prezentowane są na stronie MSN.com, w przeglądarce o nazwie Microsoft Edge oraz także w różnych aplikacjach Microsoft News. Wielu spośród tych pracowników jest tak naprawdę częścią działu o nazwie SANE, a więc SEARCH, ADS, NEWS i EDGE. Ich praca polega tak naprawdę na wyszukiwaniu możliwie najlepszych wiadomości z przeróżnych źródeł oraz następnie ich umieszczaniu w takich platformach jak Microsoft Edge, MSN oraz Microsoft News.

Rzecznik firmy Microsoft w swoim oświadczeniu przekazał, że jak wszystkie inne firmy, takie oni przeprowadzają regularnie ocenę swojej działalności. Dodatkowo przekazał, ze skutkować to możemy znacznie zwiększonymi inwestycjami w co po niektórych obszarach oraz czasami zmianami w innych. Zapowiedział również, że te wszystkie zmiany nie są wynikiem panującej pandemii koronawirusa.

Podczas gdy firma Microsoft mówi, że zwolnienia w żadnym wypadku nie są bezpośrednio związane z pandemią, która cały czas trwa, to firmy medialnie na całym świecie pozostały dotknięte bardzo mocno spadkiem przychodów z reklam w gazetach, w telewizji, w Internecie, jak i także w innych miejscach.

Zwolnienia będą odbywały się w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych

O zwolnieniach swoich, jako pierwsze poinformowała firma o nazwie Business Insider dokładnie w piątek. Według Business Insider zwolnienia dotknąć mają pięćdziesiąt miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Według The Guardian ta redukcja zatrudnienia również wpływa na międzynarodowe zespoły. Dwadzieścia siedem osób również zostało zwolnionych w Wielkiej Brytanii.

Microsoft w branży informacyjnej działa już od ponad dwudziestu pięciu lat. Tak naprawdę, to od czasu uruchomienia MSN dokładnie w roku 1995. W momencie samego uruchomienia Microsoft News prawie już dwa lata temu, firma ujawniła, że udało jej się zatrudnić ponad ośmiuset redaktorów, którzy pracują z pięćdziesięciu miejsc na całym świecie.

W ostatnich miesiącach Microsoft News, przechodzi stopniowo na pracę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz zachęca także do tego swoich dziennikarzy. W rzeczywistości Microsoft używa AI bezpośrednio do wyszukiwania treści, a następnie ich filtrowania oraz przetwarzania. Sztuczna inteligencja także potrafi wyszukać wszelkie propozycje zdjęć do różnych artykułów. Jak widzimy wygląda o wszystko imponująca. Jeszcze kilka lat temu nie byłoby to do pomyślenia. Obecnie dzieje się to naprawdę.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.