VeChain zmierza w coraz lepszym kierunku i nabiera rozmachu. Ostatnio został dostrzeżony – i doceniony – przez niemieckie władze federalne.

Ciężka praca nad projektem VeChain, wysiłki trwające kilka lat przyniosły oczekiwane rezultaty. A może nawet przeszły oczekiwania dotyczące tego blockchain’u? Bowiem niedawno niemiecki Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji (niem. Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik, w skrócie BSI) przyznał blockchain’owi VeChain wyróżnienie. To niebagatelne uhonorowanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiążące się z tym liczby, zaprezentowane w raporcie dotyczącym instytucji.

Niemiecki Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji w swoim ostatnim raporcie instytucji przeanalizował 300 blockchain’ów. Spośród tych trzech setek, wyróżnił jedynie trzy, wśród których znalazł się właśnie VeChain.

Pozostałą dwójką wybrańców zostały EOS oraz Corda. Ponadto BSI docenił wpływ tych instytucji na gospodarkę. Mogą one być szansą na gospodarczy rozwój, a także pomocą w obecnych czasach.

Raport instytucji BSI

BSI jest to niemiecki Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji. To organ krajowy, którego głównymi zadaniami są: zachowanie bezpieczeństwa cybernetycznego,  zarządzanie bezpieczeństwem w sieci oraz poza nią; czuwanie nad bezpieczeństwem całokształtu komunikacji w Niemczech. Przeprowadzone badania 300 blockchain’ów miały na celu zebranie informacji, które pomogłyby zastosować wykorzystywane tam technologie w innych dziedzinach życia.

Dokładna analiza wykazała, że to właśnie VeChain, EOS oraz Corda są najbardziej przydatnymi do tych celów blockchain’ami. To stosowane przez nich technologie warto wykorzystywać na szerszą skalę. VeChain wyróżniał się doskonale zarządzanym łańcuchem dostaw. Z kolei EOS, z powodu swojej wysokiej przepustowości, może być wzorem dla tworzenia i uruchamiania aplikacji zdecentralizowanych (dApps). Natomiast Corda, oprogramowanie typu open source (z którego każdy może korzystać w ramach licencji wolnego oprogramowania, a także dowolnie je modyfikować), powinien być szczególnie przydatny dla służby zdrowia, gdyż można wykorzystać go do zawierania inteligentnych umów i dokonywania transakcji na ich podstawie.

Czym jest projekt VeChain?

VeChain to blockchain, którego głównym punktem zaczepienia jest opracowywanie rozwiązań, które pozwalają sprawnie zarządzać łańcuchem dostaw. Aby osiągnąć ten rezultat, projekt VeChain stawia nacisk na przejrzystość oraz łatwą identyfikację. Nie ogranicza stosowania tej polityki jedynie do swej głównej działalności, ale rozciąga ją na podsektory, np. przemysł motoryzacyjny.

Tak wypowiadają się o nim eksperci z niemieckiego urzędu BSI: “Podobnie jak Ethereum, VeChain stanowi połączenie podstawowej technologii i cyfrowej waluty. Blockchain VeChain przeznaczony jest do przechowywania informacji o niektórych produktach. W przeciwieństwie do OriginTrail, VeChain jest znacznie bardziej skapitalizowany i obsługiwany przez wiele dużych firm.” 

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.