Vitalik Buterin postanowił podać do opinii publicznej informację w związku z tym, że sprzedał tokeny Ethereum, którymi dysponował, gdy ich cena osiągnęła 700 USD.

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin jest to rosyjsko-kanadyjski programista oraz pisarz, który jest znany przede wszystkim z tego, że jest współzałożycielem Ethereum, jak również popularnego magazynu Bitcoin. Urodził się on 31 stycznia 1994 w Rosji. Swoje wykształcenie uzyskał na prestiżowej uczelni University of Waterloo. Jego wiedza i zaangażowanie podczas studiów skutkowało tym, że uzyskał stypendium, które zostaje przyznawane jedynie 20 studentom z całej uczelni. Główną domeną Vitalika Buterina jest to, że świat potrzebuje zdecentralizowanej waluty. Twierdzi on również, że digitalizacja jest procesem nieuniknionym, który prędzej, czy później będzie musiał nastąpić.

Vitalik Buterin sprzedał swój majątek

Wszystkich zaskoczył fakt, że Vitalik Buterin postanowił sprzedać sprzedać cały swój majątek. Stało się tak, ponieważ chciał uchronić się przed dalszymi stratami z jego strony. Wiele wskazuje na to, że czasem, w którym Buterin zdecydował się na to działanie był marzec 2018 roku. Bowiem wtedy też zasób tokenów osiągnął swoje historyczne maksimum oraz nastąpił upadek Bitcoina. Istotną informacją podaną przez Buterina jest również to, że zaprzeczył on wymienieniu tokenów na bitcoiny, ponieważ twierdził, iż pieniężne zasoby fiducjarne, jak również nawet część jego aktywów nie sprzedała ich, lecz przekazała je do innych organizacji. Oprócz tego Buterin podał zaprzeczenie do informacji opinii publicznej, że nie interesowało go kupowanie Bitcoina już od 2017 roku, gdyż nie wydawało mu się to opłacalne.

Fundacja Ethereum

Fundacja Ethereum postała w 2011 roku i narodziła się z idei, że łańcuch blokowy Bitcoinów posiada ograniczony zakres. Vitalik Buterin pod koniec 2019 roku przyznał w specjalnym oświadczeniu, że Fundacja Ethereum sprzedała tokeny o nazwie Ether o wartości szacowanej na prawie 100 tysięcy dolarów. Ważną kwestią jest również to, że informacja o takim działaniu ze strony fundacji została ogłoszona dopiero po dwóch latach od momentu zaistnienia tego działania. Słowa te wywołały niemałe kontrowersje wokół osoby Vitalika Buterina. Aby uzyskać dodatkowe środki na rozwój oraz specjalne projekty, dyrektorzy fundacji zdecydowali się na zlikwidowanie dużej części swoich własnych tokenów, gdy łączna wartość ich aktywów przekroczyła kwotę 1200 dolarów. Jak wynika z informacji podanych przez samego Buterina, fundacja sprzedała łącznie aż 70 tysięcy tokenów właśnie za taką cenę. Kwota uzyskana ze ich sprzedaży była więc zdumiewająca. Sprzedaż tak dużej ilości tokenów wiązała się z tym, że został zauważony wyraźny spadek aktywów, który finalnie spadł do wartości niecałych 309 dolarów. Teraz wiadomo, że sprzedać tokenów była jak najbardziej przemyślaną i dobrą decyzją, jaką podjęła fundacja. W chwili obecnej wartość altcoinów jest bardzo mocno powiązana z wartością, którą charakteryzuje się bitcoin.

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.