Bitomaty to określenie dla bitcoinowych bankomatów, które stanowią rodzaj anonimowej możliwości transakcji kupna-sprzedaży kryptowalut. Rozwija się bardzo szybko, co widać na przestrzeni ostatnich tygodni.

Coraz więcej bitomatów na świecie

Rozpoczynając analizę bitomatów, nie sposób pominąć ilości tych urządzeń na świecie. Z każdym rokiem ich ilość wzrasta, jednak największy wzrost miał miejsce na przestrzeni dwóch ostatnich lat.

Raptem na początku 2018 roku na świecie funkcjonowały wyłącznie 2000 bitomatów. Ponad dwukrotnie podwoiła się w ciągu roku, stąd też w 2019 roku było ich aż 4001 sztuk. Z kolei na początku 2020 r. Było ich już 6400. Aktualne dane wskazują, że obecnie na świecie znajduje się ich 11500 sztuk.

Trwający rok jest czasem niekwestionowanej popularności bitomatów. Ich ilość bardzo drastycznie wzrosła.

Wzrost ilości Bitomatów w 2020 roku

Jesteśmy świadkami momentu, kiedy bitomaty nieustannie zyskują na popularności. Jedynie we wrześniu dokonano instalacji aż 1000 sztuk tych urządzeń.

Polska znajduje się w czołówce

Bitomaty są najczęściej spotykane w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się tam ponad 9300 maszyn. Tuż za USA w rankingu znajduje się Kanada, jednak ilość bitomatów wynosi raptem ok. 900 sztuk. Z kolei w Polsce zainstalowano już 81 sztuk, co sprawiło, że Polska znajduje się na 6 pozycji.

Bitomaty w Polsce

Dystrybucją bitomatów w Polsce zajmuje się FlyingAtom. Firma już od kilku lat trudni się tą dziedzina. Pod swoją “opieką” posiada 28 bitomatów.

Polskie bitomaty rozmieszczone są w całym kraju, a najczęstszym miejscem ich występowania są galerie handlowe. Każda osoba, która jest zainteresowana tematyką bitomatów, może znaleźć w sieci szczegółowe i konkretne odpowiedzi na nurtujące kwestie związane z użytkowaniem tych maszyn. Dostępny jest również video instruktaż, który wskazuję sposób obsługi tych urządzeń.

Ponadto FlyingAtom odpowiada za świadczenie usług odnoszących się do rozwiązywania problemów użytkowników. Każdego dnia powszedniego można skonsultować się z obsługą od 10 do 18.

Zamawiaj cbd za bitcoin na Cbdolejki.com.pl

What's your reaction?
Happy0
Lol0
Wow0
Wtf0
Sad0
Angry0
Rip0
Leave a Comment

MyCrypto – Miejsce tworzone przez pasjonatów kryptowalut.  W tym miejsce znajdziesz aktualności ze świata kryptowalut. Przeprowadzimy liczne analizy poszczególnych kryptowalut i giełd kryptowalut.